У среду, 29. 5. 2019. године, одржана је шеста радионица Читалачког клуба. Предмет ове радионице био је роман Бориса Јашовића „ЕX YU пионир“. Подстакнути садржајем романа разговарали смо о времену које је прошло и о којем нам често причају старији од нас. Сложили смо се да је детињство некада било другачије. Модерна технологија је много тога пружила, али исто тако и одузела генерацијама које стасавају. Рачунари су корисни, али не могу да замене радост дечије игре. Говорећи о идеји главног јунака Божидара да у својој школи оснује пионирски одред и на тај начин оживи дух једног времена, али и пружи својим другарима незабораван осећај припадности и другарства, закључили смо да много тога зависи од нас самих. Свако време има своје предности и недостатке, али само од нас зависи по чему ћемо га памтити. Треба искористити предности савременог друштва, али подједнако неговати и вредности које утичу на духовни раст свакога од нас. Ово је била наша последња радионица у овој школској години. Нестрпљиво очекујемо наше следеће окупљање, нека нова дела и дружења.

В.Марјанов, ментор Клуба